طراحی رابط کاربری - ایده پردازان سبلان

طراحی رابط کاربری‏

طراحی تجربه کاربری (UX) چیست؟

طراح تجربه کاربری (UX) باید به طور فعالانه در فرآیند تحقیق، ارزیابی، توسعه، محتوا و نمونه سازی برای ارزیابی کیفیت محصول مشارکت داشته باشد. طراحی تجربه کاربر یک مفهوم غیر دیجیتال و مرتبط با علوم شناختی است، اما به طور عمده در حوزه ی دیجیتال تعریف و به کار گرفته می شود.

طراحی رابط کاربری (UI) چیست؟

رابط کاربری UI که مخفف کلمه User Interface میباشد به ظاهر اپلیکیشن ،وب سایت می گویند که کاربر با آن در ارتباط است ، طراحان UI بر روی نحوه ارائه محصول کار می نمایند در حالی که طراحان UX بر روی تجربه کلی کاربر (ظاهر وب سایت ، عملکرد ، کاراریی ، سهولت و ... ) نظارت دارند و در حقیقت رابط کاربری بخشی از تجربه کاری میباشد.

اهمیت طراحی رابط کاربری

احتمالا تا به حال به وب سایت ها و اپلیکیشن هایی برخورد کرده اید که برای کاربر بسیار گنگ و مبهم می باشند و استفاده از آنها برای همه ی افراد به سهولت امکان پذیر نیست. جهت جلوگیری از این مسئله در اولین گام نیاز به طراحی تجربه کاربری داریم. در طراحی تجربه کاربری مسیرهایی که کاربر برای رسیدن به اهداف خود در سایت باید طی کند بررسی و معیین خواهد شد تا به سهولت هرچه تمام کاربر بتواند از سایت و یا اپلیکیشن راه اندازی شده استفاده نموده و ارتباط برقرار کند. پس از طراحی تجربه کاربری، با طراحی رابط کاربری ، طرح را پیاده سازی کرده و با به کارگیری صحیح از رنگ ها ، المان های گرافیکی و … محیط ظاهری وب سایت را طراحی می نمایند.

درحال حاضر این خدمات ارائه نمیشود!

برنزی
۳۰۰ هزار تومان
یک فرم
فایل های لایه باز
طراحی استاندارد
بالاترین کیفیت
نقره‌ای
۵۰۰ هزار تومان
دو فرم
فایل های لایه باز
طراحی استاندارد
بالاترین کیفیت
طلایی
۷۰۰ هزار تومان
سه فرم
فایل های لایه باز
طراحی استاندارد
بالاترین کیفیت