چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

به نظرتان چگونه میتوان یک کسب و کار اینترنتی را شروع کرد؟

در کسب و کار اینترنتی ، زنجیره ای از مراحل اثبات شده وجود دارد که شما می توانید برای تضمین موفقیتتان هنگام راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی از آنها الگوبرداری کنید. مدت زیادی است که من در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت داشتم و طعم تلخ شکست و طعم شیرینی پیروزی را بارها چشیده ام و به نکات بسیار ریز و درشت ارزشمندی رسیده ام. در کسب و کار اینترنتی یک سری اصولی وجود دارد که غیر قالب تغیر میباشد و اگر این اصول را رعایت کنید موفق خواهید شد. من افراد زیادی را دیده و شنیده ام که تجارت موفقیت آمیزی را با انجام کارهای زیر شروع کردند و گسترش دادند:

تنها تضمین شکست خوردن، دست از تلاش برداشتن است.
جان سی. مکسول

کار های زیر را انجام دهید تا کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید.

۱- برای شروع یک کسب و کار اینترنتی موفق ، ابتدا یک نیازمندی را پیدا کنید و نیازش را برطرف کنید.
۲- الگو برداری از معاملات موفق.
۳- وب سایت پول ساز خودتان را راه اندازی کنید.
۴- وب سایت خود را برای موتور های جستجو سئو کنید تا ترافیک هدفمند ایجاد شود.
۵- یک اعتبار تخصصی و شفاف برای خود ایجاد کنید.
۶- بازدیدکنندگان وبسایت خود را از راه هایی مانند ایمیل مارکتینگ نمایش آفر و … به مشتری تبدیل کنید .
۷- درآمد خود را از طریق تشویق مشتری به خرید بیشتر و فروش های همراه با پشتیبانی افزایش دهید.

فرقی نمی کند که شما یک کاربر اینترنتی مبتدی هستید و یا یک کارآفرین اینترنتی باتجربه، هرکسی می تواند با استفاده از فرآیندی که در این مقاله و مقاله های دیگر بهش میپردازم سود ببرد.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

قدم اول : برای شروع یک کسب و کار اینترنتی موفق ، ابتدا یک نیازمندی را پیدا کنید و نیازش را برطرف کنید.

اشتباهی که خیلی از دوستان زمان شروع یک کسب و کار اینترنتی مرتکب می شوند این هستش که اول دنبال این میگردند که چه محصولی بفروشند و بعدش میروند سراغ اینکه در چه بازاری بفروشند. دوستان توجه داشته باشید که برای اینکه شما بتوانید شانس موفقیت خودتان را در کسب و کار اینترنتی افزایش دهید باید دنبال یک بازار باشید. یعنی به اینصورت عمل کنید که قبل از هر چیز یک بازار رو باید شناسایی و بررسی کنید. خیلی از مردم برای رفع مشکلات و حل مسئله خودشان جستجو می کنند اما نتایج قابل قبولی را پیدا نمی کنند. شما باید این دسته از مردم را شناسایی کنید.
در شبکه های اجتماعی،در تالارهای گفتگو جستجو کنید و ببینید مردم به دنبال چه چیزهایی هستند؟ چه سوالاتی دارند؟ نیازشان چیست؟
یافتن بازار از طریق جستجوهایی که مردم در اینترنت انجام میدهند. ببینید که مردم در اینترنت بیشتر چه عباراتی رو جستجو می کنند و دنبال چه چیزهایی هستند؟

شما میتوانید از طریق ابزار Keyword Planner گوگل بفهمید که مردم چه چیزی را جستجو میکنند و میانگین جستجوی یک کلمه در ماه چه قدر است.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

قدم دوم : الگو برداری از معاملات موفق.

قبل از هر چیزی باید به شما بگم که اگر هزاران مقاله آموزشی هم بخوانید و آگاهی و اطلاعات خودتان را افزایش دهید تا زمانی که اطلاعات را بر روی یک کاغذ ننویسید و از آنها در کارتان به صورت عملی استفاده نکنید به هیچ عنوان نمی توانید در کار هایتان موفق باشید. پس توصیه میکنم همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و از همین مقاله شروع به نکته برداری کنید و با استفاده از این آموزش در کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید الگوبردرای کنید.

۱- تیتر محصول شما باید یک تیتر قانع کننده و جذاب باشد. باید یک عنوان مهم و برجسته باشد تا تلنگری به علاقه مندان وارد کند.
۲- مشکلاتی که محصول شما می تواند برطرف کند را بنویسید. باید دقیقا به این بپردازید که بازدیدکننده با خرید از شما کدام یک از مشکلاتش حل می شود.
۳- شما باید به عنوان یک متخصص خودتان را معرفی کنید. مردم باید بدانند که شما آمده اید تا یک مسئله مهم و مشکل ساز را حل کنید. این حل مسئله می تواند از طریق محصول شما باشد یا خدمتی که ارائه می کنید.
۴- از کسانی که از شما خرید می کنند تشکر کنید. بعد از اینکه شخصی متقاعد شد و از سایت شما خرید کرد،در یک تماس جداگانه از آن فرد تشکر کنید و مثلا بگویید چه پیشنهادی دارید که اگر آن را در آپدیت بعدی اعمال کنیم ، محصول عالی تر میشود. (تاثیر فوق العاده ای در ذهن خریدار میگذارد)
۵- یک تضمین قوی را برای محصولات داشته باشید. محصولات خودتان را ضمانت کنید. اگر به کیفیت کارتان اطمینان دارید حتما کالا را ضمانت کنید و در صفحه محصول هم به این ضمانت اشاره کنید.
۶- استراتژی بازاریابی شما باید به گونه ای باشد که به حس فوریت و ضروری بودن حتما اشاره کنید. به بازدیدکننده بگویید که تا الان داشته به خاطر عدم حل مشکلش ضرر میدیده و حالا اگه همین امروز خرید کند یک روز کمتر ضرر می کند و عواملی را بیان کنید تا حس فوریت خرید محصول در بازدیدکنندگان افزایش یابد.
۷- برای فروش محصول سوال کنید. در سراسر فرآیند الگو برداری معاملات شما باید به این موضوع دقت کنید که محصولات یا خدمات شما به طور منحصر به فردی قادر به حل مشکلات مردم یا بهتر کردن زندگی آنها هستش. مثل مشتریان فکر کنید و بپرسید که چه چیزی در این محصول وجود دارد که من باید برای بدست آوردن آن بهایی را بپردازم.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

 

قدم سوم : وب سایت پول ساز خودتان را راه اندازی کنید.

خوب تا این لحضه شما بازار کار و محصولات خودتان را انتخاب کرده ایده و فرآیند فروش را در سایت ترسیم کردید. حالا باید برویم سراغ طراحی سایت برای شروع کسب و کار اینترنتی،یادتان نرود که سایت شما باید ساده و شکیل باشد. شما کمتر از ۵ ثانیه برای بدست آوردن توجه مردم فرصت دارید،در غیر اینصورت آنها از سایت شما خارج می شوند و هرگز به سایت شما سر نمی زنند!

چند نکته مهم :

سایت شما از نظر ما باید یک فونت ساده داشته باشد.
پس زمینه سایت شما باید سفید باشد.
رابط کاربری سایت شما باید بسیار ساده ، سریع و شکیل باشد.
گرافیک سایت شما باید ساده باشد تا حرفه ای تر به نظر برسد.
از مقالات،فیلم،عکس،صوت،ایبوک در سایت استفاده کنید.
حداقل یک پیشنهاد opt-in یا landing page در سایت قرار دهید تا بتواند ایمیلهای مخاطبان هدف را جمع آوری کنید.
فرآیند خرید کردن را در سایت آسان کنید. کاربران باید با حداقل کلیک بتوانند محصول را خریداری کنند.
سایت شما ویترین کسب و کار شما می باشد،پس ظاهر سایت را بر اساس مشتری دوست بسازید.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

قدم چهارم : وب سایت خود را برای موتور های جستجو سئو کنید تا ترافیک هدفمند ایجاد شود.

دیگر امروز همه افراد،چه مبتدی و چه حرفه ای به اهمیت سئو پی برده اند.از طریق موتورهای جستجو شما می توانید به دو طریق افرادی را جذب سایت  کنید.
اولین حالت با استفاده از پرداخت به ازای هر کلیک تبلیغاتی می باشد. روش پرداخت به ازای هر کلیک آگهی تبلیغاتی ساده ترین راه برای افزایش ترافیک یک سایت می باشدکه تا زمانی که پول به ازای تبلیغات پرداخت کنید در نتایج اول خواهید بود 
دومین حالت هم بهینه سازی سایت برای گوگل می باشد. مهارت و یا علم سئو روز به روز در حال تغییر و تحولات می باشد و شما باید متناسب با تغییرات روز سئو پیش بروید اما چیزی که در سئو هیچ وقت تغییر نمی کند تولید محتوای باکیفیت می باشد. به نظر من یک سایت باید بیشترین بودجه تبلیغاتی خودش را اختصاص بدهد به سئو و تولید محتوای با کیفیت ، چون تولید محتوای باکیفیت یکی از ستون اصلی بازاریابی جاذبه ای inbound marketing می باشد و درصد جذب بالایی را در تبدیل بازدیدکننده به مشتری به خودش اختصاص می دهد.

برای انجام سئو و بهینه سازی سایتتان میتوانید به قسمت سئو و بهینه سازی و یا برای یادگیری این علم نیز میتوانید به دوره آموزش جامع سئو مراجعه کنید.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

قدم پنجم : یک اعتبار تخصصی و شفاف برای خود ایجاد کنید.

به نظر شما مردم در اینترنت به دنبال چه چیزی هستند؟ پاسخ برای این سوال اینه که مردم به دنبال اطلاعات هستند. در همین راستا محتوا تولید کنید و در اختیار سایتهای دیگر قرار دهید. 
وقتی مقاله می نویسید و در اختیار یک سایت دیگر قرار می دهید حتما ذکر کنید که لینک منبع مقاله را لینک سایت شما قرار دهند. تاکید کنید که لینک شما به صورت فالوو باشد. ترجیحا مقاله خودتان را در اختیار سایتهایی قرار دهید که موضوع آنها مرتبط با کسب و کار شما باشد. با اینکار هم اعتبار خودتان را به عنوان یک متخصص نشان می دهید و هم اینکه چون یک لینک دریافت کردید باعث می شود که برخی از افرادی که در آن سایت ، مقاله شما را می خوانند بر روی لینک منبع کلیک کنند و وارد سایت شما شوند و هم اینکه چون لینکی که دریافت کردید به صورت فالوو می باشد ، یک رای مثبت از گوگل دریافت میکنید و اعتبار سایت شما از نظر گوگل هم با اینکار افزایش پیدا می کند و همین مسئله می تواند در روند بهینه سازی سایت شما کمک زیادی کند.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

قدم ششم : بازدیدکنندگان وبسایت خود را از راه هایی مانند ایمیل مارکتینگ نمایش آفر و … به مشتری تبدیل کنید .

وقتی یک لیست ایمیل را می سازیم، یکی از ارزشمندترین دارایی های کسب و کار آنلاین می باشد. مشتریان و کاربران عادی شما به شما اجازه می دهند تا به آنها یک ایمیل ارسال کنید. به این معنی که:

شما به آنها چیزی را که نیازشان را برطرف میکند ، ارائه می کنید.
روابط مادام العمر و صمیمی را با آنها ایجاد می کنید.
واکنش آنها، ۱۰۰ درصد قابل اندازه گیری و تحلیل است.
بازاریابی از طریق ایمیل نسبت به تبلیغات چاپی ، تلویزیون، یا رادیو ارزان تر و کارآمدتر است، زیرا تا حد زیادی هدفمند است.
تبدیل بازدیدکننده به مشتری با ایمیل مارکتینگ و آفر های جنجالی

چگونه یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

قدم هفتم : درآمد خود را از طریق تشویق مشتری به خرید بیشتر و فروش های همراه با پشتیبانی افزایش دهید.

یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی،توسعه ارزش مشتری در طول استفاده از خدمات شما می باشد. در صورتیکه روابط خودتان با مشتریان را ادامه دهید، حداقل ۳۶ درصد افرادی که یکبار از شما خریداری کرده اند مجدداً از شما خرید خواهند کرد.
بمراتب بستن فروش اول ، سخت ترین قسمت ، در کنار پرهزینه ترین قسمت می باشد. پس از فروش،همراه با پشتیبانی و ترغیب به خرید بیشتر،به منظور وادار کردن مشتریان به خرید مجدد از موارد زیر استفاده کنید :
محصولاتی را پیشنهاد دهید که خرید اصلی و مهم،آنها را تکمیل می کند.
تخفیف های وفاداری الکترونیک را بفرستید که آنها در بازدید بعدی خود بتوانند از آنها استفاده کنند.
محصولات مربوطه را در صفحه “پشتیبانی و تشکر” خود بعد از خرید، پیشنهاد دهید.
به مشتریان خود برای وفاداری آنها پاداش دهید و آنها حتی وفادارتر هم خواهند شد.

چند ایده پولساز کسب و کار اینترنتی

چند ایده پولساز کسب و کار اینترنتی

برند خودتان را بفروشید
ساخت برنامه‌های کاربردی
خرید و فروش دامنه
خلق تم‌های وردپرس
بازاریابی اینترنتی
اینترنتی تدریس کنید و سمینار اینترنتی برگزار کنید
شبکه‌ی تبلیغات آنلاین
خرید و فروش وبسایت
طراحی جلد کتاب‌های الکترونیکی
ارزیابی و تحلیل وبسایت

صحبت پایانی

اینترنت همیشه در جال تغیر و تحول است اما اصول چگونگی شروع و رشد یک کسب و کار اینترنتی موفق بطور کلی تغییر نخواهد کرد. اگر به تازگی یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کرده اید، به این مراحل پایبند باشید. اگر شما مدتی هستش که یک کسب و کار اینترنتی دارید اما موفق نبودید ، یک بررسی سریع انجام دهید و ببینید آیا مرحله ای وجود دارد که نادیده گرفته اید ، یا هرگز آن کار را در وهله اول انجام نداده اید . شما نمی توانید در مورد این اصول اشتباه کنید.

راستی یه جمله ی مهم هم بگم که وبسایت بدون سئو محکوم به شکست است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب