انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو سایت

کلمه کلیدی مناسب نیاز هر سایتی است ،انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای جذب کاربران باید تا جایی که امکان دارد به خوبی بررسی شود تا در رتبه های بالاتر نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو قرار بگیرید.
با توجه به این موضوع، یکی از بهترین روشها برای کسب جایگاه های بالاتر، پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار و استفاده از آنها در متن و سایر عناصر وبسایت می باشد.

کلمات کلیدی، عبارات ۲ تا 6 کلمه ای هستند که مشتری شما در هنگام جستجو برای شما (یا کسب و کاری مانند کسب و کار شما) آنها را در موتور جستجو،جستجو میکند؛با وجود اینکه هیچ کس مانند خودتان نسبت به کسب و کار شما شناخت ندارد، اما تصمیم گیری برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب همیشه آسان نیست.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب سخت نیست!

موارد زیر چند نکته مهم هستند که به شما کمک خواهند کرد تا بهترین کلمه کلیدی مناسب ممکن را برای وبسایت خود انتخاب کنید:

یک فهرست تهیه کنید

اولین مرحله برای پیداکردن کلمات کلیدی مناسب این است که یک فهرست درست کنید. به کلمات و عباراتی که مشتریان شما در هنگام جستجو برای = کسب و کار شما در گوگل از آنها استفاده می کنند فکر کنید.

نسبت به کلمات کلیدی که پیدا کرده اید تردید دارید؟ آن عبارات را در گوگل جستجو کنید و ببینید که آیا رقبای شما در نتایج ظاهر می شوند یا خیر. اگر پاسخ مثبت بود، احتمالا کلمات درستی را انتخاب کرده اید.

دقیق باشید

در هنگام تهیه فهرست کلمات کلیدی، کلماتی را انتخاب کنید که نمایانگر کاری که انجام می دهید و خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهید باشند. سپس افزودن کلمات پرکاربردی مانند «فروشگاه» یا «قیمت» را مد نظر قرار بدهید. اگر کسب و کار شما محلی است، افزودن کلماتی که نشان دهنده موقعیت مکانی شما هستند را امتحان کنید. این کار به شما کمک می کند تا مشتریان محلی خود را هدف قرار دهید و باعث می شود که افراد مناسبی سایت شما را پیدا کنند.

مانند مشتریان خود فکر کنید

خودتان را به جای مشتری کسب و کارتان بگذارید. تعریفی که خودتان از کسب و کارتان دارید را کنار بگذارید؛ در عوض، به این فکر کنید که وقتی مشتری شما در دسکتاپ یا موبایل خود از گوگل استفاده می کند، چه کلماتی را جستجو خواهد کرد.

به عنوان مثال، شاید شما از عنوان فروش لباس جدید برای کسب و کار خود استفاده کنید، اما به احتمال زیاد مشتریان شما از چیزی مانند لباس مجلسی استفاده خواهند کرد. حتی اگر خودتان چنین تصوری از کسب و کار خود ندارید، نظر غالب مشتریان شما این است، و در موضوع کلمات کلیدی، چیزی که مهم است نظر مشتریان بالقوه شما است.

 

از یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید

متخصصان سئو برای انتخاب کلمات کلیدی، همیشه از یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند Moz Explorer،Google Analytics یا SEMRush استفاده می کنند. این ابزارها دقیقا تعداد افرادی که هر ماه برای عبارات خاصی جستجو می کنند را نشان می دهند.

این ابزارها عباراتی را نیز برای استفاده شما پیشنهاد می دهند و می توانند مشخص کنند که هر کلمه کلیدی چقدر رقابتی است.

ابزار تحقیق کلمات کلیدی گوگل (Google Keyword Tool)

ابزار تحقیق کلمات کلیدی گوگل به دو دلیل مهم ابزار فوق العاده ای به شمار می روند: اول اینکه رایگان است و دوم اینکه مالک آن گوگل است؛ یعنی پادشاه هر چیزی که به جستجو مربوط است.

این ابزار می تواند عبارات مشابه با عباراتی که وارد می کنید را نیز برای استفاده شما پیشنهاد کند. اگر می خواهید کار با این ابزار سودمند را آغاز کنید، می توانید راهنمای جامع گوگل (انگلیسی) را مطالعه کنید.

 

Moz Explorer

اگرچه ابزار تحقیق کلمات کلیدی Moz تنها اطلاعات جستجو در سطح کشوری را ارائه می کند، اما برای پیشنهاد عباراتی که به ذهنتان خطور نکرده عملکرد فوق العاده ای دارد.

با وارد کردن کلمه کلیدی مورد نظر میتوانید اطلاعاتی مانند سختی،فرصت،الویت یک کلمه را نیز ببینید .

SEMrush

SEMRush هم یکی دیگر از ابزارهای مورد علاقه متخصصان سئو است. از این ابزار علاوه بر کسب اطلاعات درباره کلمه کلیدی، می توانید برای بررسی رتبه رقبای خود نیز استفاده کنید،فقط کافی است دامنه مورد نظر را وارد کنید، بعد روی Organic Results و پس از آن روی Positions کلیک کنید.

 

نتیجه گیری

کلمات کلیدی یا کلیدواژه ها یا به انگلیسی Keyword ها باعث بالا رفتن میزان ترافیک وب سایت شما می شوند و در این شکی نیست. اگر بتوانید کلمه کلیدی مناسب و صحیح برای وب سایت و صفحات آن انتخاب کنید باعث جذاب تر شدن نتیجه و جستجوی های وب سایت می شوید ، با اینکار کاربران می توانند به راحتی وب سایت شما را پیدا کنند و نتیجه دلخواه خود را بدست بیاورند. علاوه بر همه اینها ، انتخاب کلیدواژه های درست باعث بالا رفتن رتبه بندی یا رنکینگ و ترافیک وب سایت شما خواهد شد ، توجه کنید که بهترین روش SEO و بهترین عملیات سئو در نهایت عملیاتی است که باعث رضایت کاربران آن صفحه وب سایت شود بنابراین به هیچ عنوان سعی در گول زدن و تقلب کردن در این حوزه نکنید و مطالب و کلید واژه های خود را بصورت واقعی و بر اساس محتوای مرتبط ایجاد کنید. .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب